Statykim kaliauses

Statykim kaliauses

Žagarės vyšnių festivaliui 2020 reikia kaliausių!

Liko mažiau nei mėnuo iki šešioliktojo Žagarės vyšnių festivalio „Stebuklais tikime“, kuris vyks š.m. liepos 16 – 19 d. Šiais metais Žagarės vyšnių festivalis bus kitoks – laikantis nustatytų ekstremaliosios situacijos sąlygų ir siekiant užtikrinti ribotą dalyvių skaičių festivalio renginiuose, pagrindiniai koncertai iš Žagarės dvaro parko persikels į rekreacinę zoną prie Žvelgaičių ežero. Norintys sudalyvauti juose turės įsigyti bilietus, už kuriuos surinkti pinigai bus skirti Dievo Tarnaitės Barboros Žagarietės skulptūros pastatymui Žagarėje. Visi kiti kultūriniai, sportiniai renginiai, išsibarstę po įvairias Žagarės miesto erdves, bus nemokami, kaip ir anksčiau.

Vienas iš Žagarės vyšnių festivalio akcentų – kaliausės, kuriomis kasmet žagariečiai puošia savo sodybas ir viešas miesto erdves. Originaliai ir išmoningai pagamintos, jos stebina festivalio svečius bei lankytojus. Praėjusiais metais Žagarės vyšnių festivalio metu graži kaliausių kompanija, pagaminta įvairių Joniškio rajono įstaigų ir organizacijų bei pavienių gyventojų, įsikūrė ir prie Žagarės dvaro rūmų. Ji tapo ir viena įdomiausių fotografavimosi vietų šventės metu ir po jos. 

Organizuojant Vyšnių festivalį ekstremalios situacijos sąlygomis tenka susidurti su įvairiais ribojimais, kliūtimis ir netikėtumais. Nors „gyvųjų kaliausių“ skaičių festivalio metu teks stebėti ir kontroliuoti, laimei pastatytų kaliausių mieste skaičius bus neribojamas. 

Naujienų portalas lrytas.lt jau antrus metus iš eilės prisijungia prie Žagarės vyšnių festivalio kaip pagrindinis informacinis rėmėjas ir organizuoja originaliausios kaliausės rinkimus. Šiais metais taip pat kviečiame visas ne tik Joniškio rajono, bet ir visos Lietuvos ar kitų šalių įstaigas, organizacijas, bendruomenes ar pavienius asmenis dalyvauti puošiant Žagarę kaliausėmis! Įstaigos, bendruomenės savo pagamintas kaliauses gali pastatyti prie Žagarės dvaro rūmų (Malūno g.1), o žagariečiai – savo sodybose. Nuo š.m. liepos 13 d. iki 27 d. pastatytų kaliausių nuotraukas bus galima siųsti naujienų portalui lrytas.lt ir dalyvauti originaliausios Žagarės vyšnių festivalio 2020 kaliausės rinkimuose. Trys dalyviai, kurių nuotraukos surinks daugiausia lrytas.lt skaitytojų balsų, bus apdovanoti metinėmis žurnalo STILIUS prenumeratomis ir ilgamečio Žagarės vyšnių festivalio rėmėjo UAB „Joniškio grūdai“ dovanomis.