Keturioliktasis Žagarės vyšnių festivalis

Keturioliktasis Žagarės vyšnių festivalis dar kartą suvienijo žagariečius bei miesto svečius

Praūžęs keturioliktasis Žagarės vyšnių festivalis, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, dar kartą įrodė, kokį didžiulį darbą gali padaryti draugėn susitelkusi nedidelio miesto bendruomenė. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, sveikindama Žagarės vyšnių festivalio svečius ir dalyvius yra pasakiusi, kad „<…> mokėjimas populiarinti savąjį kraštą ir jo tradicijas yra pavyzdys visai Lietuvai. Pavyzdys, kad kultūra gyva ir reikalinga ne tik didžiuosiuose miestuose“.

Žagarės vyšnių festivalis kasmet būna rimtas išbandymas šio renginio organizatoriams ir miesto bendruomenei. Visų organizatorių, savanorių nuoširdus ir atsakingas komandinis darbas duoda džiuginantį rezultatą – vieną žinomiausių festivalių Lietuvoje, kai Žagarė tampa tarsi tikru didmiesčiu su žmonių gausa ir automobilių spūstimis. Jau senai tapo įprasta, jog žagariečiai metus skaičiuoja nuo vieno festivalio iki kito, o per šventę turbūt gausiau nei per Kalėdas pas visus suvažiuoja draugai, giminės ir pažįstami. Jei jau Kalėdos Žagarėje du kartus per metus, tai Žagarės vyšnių festivalio 2018 metu ir Kalėdinių eglučių dvaro parke netrūko.

Nuoširdžiai dėkojame organizatoriams, savanoriams, atlikėjams, dalyviams ir svečiams – visiems visiems, kurie prisidėjo prie keturioliktojo Vyšnių festivalio organizavimo. Nuoširdų ačiū skiriame festivalio rėmėjams – jūsų indėlis be galo svarbus organizuojant šį didžiulį nekomercinį renginį. Džiaugiamės, jog kartu susitelkę sugebėjome įveikti mums siųstus išbandymus.

Atsiprašome festivalio dalyvių už patirtus nepatogumus, organizacinius trūkumus, kurių nebuvome numatę. Tikime, kad šios smulkmenos neužgoš puikių Žagarės vyšnių festivalio prisiminimų! Didžiulį padėkos žodį skiriame žagariečiams –  už kantrybę, supratimą, palaikymą!

Dar kartą dėkojame visiems kartu ir kiekvienam Jūsų atskirai! Linkime ir toliau visiems drauge siekti, kad Žagarė – vienas seniausių miestų Lietuvoje, išliktų plačiai žinomu žagarvyšnių miestu, į kurį kasmet norisi ir vėl sugrįžti. Be galo džiugu būna girdėti, kai žmonėms, atvykusiems iš kito Lietuvos krašto, mūsų miestas tampa artimu ir savu. Tikime, jog kiekvienais metais šių Žagarę mylinčių ir ja tikinčių žmonių ratas vis plečiasi.

 

Su linkėjimais iš saulėtos ir žagarvyšnių uogienės aromatu pripildytos Žagarės,
organizatorių vardu,
Žagarės regioninio parko direktorius Mindaugas Balčiūnas