Jau šį savaitgalį

Jau šį savaitgalį

Žagarės vyšnių festivalis – jau šį savaitgalį

Žagarės vyšnių festivalis 2020 „Stebuklais tikime“ prasidės jau už kelių dienų. Nors kitoks, mažesnis, tačiau renginys įvyks ir neš pasauliui žinią apie vyšnių miesto istoriją, kultūrą bei gamtą. Laikantis nustatytų ekstremaliosios situacijos sąlygų ir siekiant užtikrinti ribotą dalyvių skaičių festivalio renginiuose, pagrindiniai koncertai iš Žagarės dvaro parko persikels į rekreacinę zoną prie Žvelgaičių ežero. Norintys sudalyvauti juose turi įsigyti bilietus. Visi kiti kultūriniai, sportiniai renginiai, išsibarstę po Žagarės miestą, bus nemokami, kaip ir anksčiau. O visa už bilietus surinkta suma, bus skirta Barboros Žagarietės bronzinės skulptūros pastatymui Žagarėje.

Šešioliktojo Vyšnių festivalio „Stebuklais tikime“ atidarymas vyks Senosios Žagarės Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje, kur Šv. Mišias aukos J.E. Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, kultūrinę programą su bardų, Evelinos Sašenko ir kitų atlikėjų pasirodymais, spektakliais organizuos Žagarės kultūros centras. Tautodailininkė Aušra Petrauskienė pristatys Lindy-hop 2020 šokių stovyklą „Džiaze tik kaliausės“, parodą „Išradingi kaliausių plaustai“, gyvųjų kaliausių paradą upe „Žagarės Venecija“ ir kaliausių fiestą Švėtės upėje nuo Barboros tilto iki paplūdimio. Programą papildys ir futbolo varžybos, galiūnų varžybų Baltijos komandinis čempionatas, senųjų automobilių paroda bei pokalbis su lenktynininku Antanu Juknevičiumi Miesto aikštėje,  Miesto aikštėje bus atidengtos dvi skulptūros garbingų žagariečių įamžinimui – Mokytojai, kraštotyrininkei, Joniškio garbės pilietei Romualdai Vaitkienei ir jos šviesaus atminimo vyrui Vytautui Vaitkui bei iš Žagarės kilusiam garsiam Airijos futbolininkui L. Buckman. Lankytojų lauks ir nedidelis Vyšnių festivalio turgus Žagarės turgavietėje P. Cvirkos g. Visomis renginio dienomis Senosios Žagarės bažnyčioje festivalio svečiai turės galimybę apžiūrėti R. Kvinto sukurtos skulptūros Dievo Tarnaitei Barborai Žagarietei maketą. Taip pat visomis festivalio dienomis „Rankdarbių užkampyje“ Raktuvės g. 26 Žagarėje vyks Jurgos Alminaitės marmurinio popieriaus bei Venecijos stiklo gamybos demonstravimo atviros kūrybinės dirbtuvės, tautodailininkas Dalius Udrakis kvies į medžio drožybos kūrybines dirbtuves savo sodyboje P. Cvirkos g. 55 Žagarėje, Jaunimo g. 3 Žagarėje veiks Algimanto Raudonikio meno mokyklos dailės skyriaus atviros kūrybinės dirbtuvės.

Kaip ir kasmet, Žagarės vyšnių festivalį vainikuos žymiausių Lietuvos atlikėjų koncertai penktadienio (liepos 17 d.) ir šeštadienio (liepos 18 d.) vakarą prie Žvelgaičių ežero. Koncertinė programa čia susidarys iš The Roop, Jazzu, Manto Jankavičiaus, Jurgos Šeduikytės, Beissoul&Einius, OKATA, Daddy Was A Milkman ir kitų žinomų grupių bei atlikėjų koncertų. Norint sudalyvauti šių atlikėjų koncertuose reikia įsigyti bilietą, kurį rasite https://kakava.lt/renginys/zagares-vysniu-festivalio-2020-stebuklais-tikime-koncertine-programa/1513/3775. Visos už juos surinktos lėšos bus skirtos Barboros Žagarietės skulptūros pastatymui – skulptūros gamybai, medžiagoms, skulptoriaus darbui apmokėti. Iš viso suma sieks 30450 eur. Pirkusieji bilietus renginio vietoje gaus specialias apyrankes, su kuriomis įeiti ir išeiti iš koncertų vietos bus galima neribotą skaičių kartų.

Kreipiamės į tuos, kuriems šis prisidėjimas prie Barboros Žagarietės skulptūros pastatymo nesumažintų jų pačių galimybių, tačiau visų jūsų dėka mes visi turėtume įamžintą unikalią erdvę, garsinančią mūsų kraštą, traukiančią turistus ir neštų šią žinią po visą pasaulį.

Iki susitikimo šešioliktojo Žagarės vyšnių festivalio renginiuose!